مهم ترین اخبار بازار طلا

تحلیل هفتگی اونس طلا: قیمت طلا هم چنان در حال افزایش است

یکشنبه 18 دی 1401 – 13:47

حرکت صعودی اونس طلا که از کف قیمتی ۱۱۶۰ دلار شروع شده بود، بعد از برخورد به نرخ ۲۰۷۵ دلار متوقف شد و در ادامه قیمت طلا تا کف قیمتی ۱۶۱۵ دلار کاهش یافت. اما نرخ ۱۶۱۵ به حمایت تبدیل شده و نتیجه آن بازگشت مثبت بازار بوده است.

اخیراً بازار به بالای محدوده عرضه (ناحیه بنفش رنگ) عبور کرده و قیمت اونس طلا به نزدیکی مقاومت ۱۸۸۰ دلار رسیده است. در معاملات هفته جاری، اگر این رالی صعودی ادامه یابد و نرخ ۱۸۶۵٫۵۵ دلار شکسته شود، مقاومت ۱۸۸۰ هدف بعدی بازار خواهد بود. با شکست این نرخ، مسیر حرکت بازار تا نرخ رُند ۲۰۰۰ دلار هموار خواهد شد.

اما در صورتی که محدوده ۱۸۸۰ دلاری موقعیت خود را در قالب مقاومت حفظ کند، حرکت صعودی اونس طلا محدود خواهد شد و می توان انتظار بازگشت قیمت به سمت نرخ رُند ۱۸۰۰ را داشت.

پیشنهاد : معامله خرید بالای نقطه ۱۸۶۲٫۰۰ با تیک پروفیت اول ۱۸۹۱٫۰۰ و تیک پروفیت دوم ۱۹۰۰٫۰۰
پیشنهاد جایگزین ( در صورت تغییر روند قیمت ) هنگامی که قیمت به زیر ۱۸۶۲٫۰۰ نفوذ کرد قیمت ابتدا حرکت خودش را به سمت ۱۸۵۲٫۰۰ و ۱۸۴۰٫۰۰ آغاز می کند.

نقاط حمایت و مقاومت
۱۹۱۰٫۰۰
۱۹۰۰٫۰۰
۱۸۹۱٫۰۰
——
۱۸۶۲٫۰۰
۱۸۵۲٫۰۰
۱۸۴۰٫۰۰

تماس با ما :

پست های بیشتر

عوامل موثر بر بازار فارکس

بازار فارکس را می توان بازار ارزها دانست. دولت ها و بانک های مرکزی زیادی بر این بازار متمرکز هستند. افزایش یا کاهش اندک در نرخ 

ترید چیست؟ تریدر کیست؟

پیش از پاسخ به سوال تریدر کیست بهتر است ابتدا مفهوم ترید در بازارهای مالی را بررسی کنیم. «ترید» (Trade) به معنی خرید و فروش